Spotkania z twórcami ekranizacji

Polska 2014. Reż. Grzegorz Jarzyna. Aktorzy: Aleksandra Popławska, Danuta Szaflarska, Magdalena Kuta, Maria Maj, Adam Woronowicz, Rafał Maćkowiak, Agnieszka Podsiadlik, Roma Gąsiorowska

W sobotę (17.01) zapraszamy na pokaz filmu i spotkanie z Grzegorzem Jarzyną oraz Adamem Woronowiczem do Kinoteki PKiN! We wtorek (20.01) spotkanie z Adamem Woronowiczem odbędzie się w Kinie LUNA. Zapraszamy!

Czy to “już” film, “jeszcze” teatr telewizji czy może “kinowa rejestracja” spektaklu? Nieważne. “Między nami dobrze jest” Jarzyny według tekstu Doroty Masłowskiej to rzecz kapitalnie zabawna, brawurowo przekorna i zwyczajnie mądra.

Paweł T. Felis
Gazeta Wyborcza

(…) nie jest to także zwykły film, to raczej coś pomiędzy kinem a teatrem, bardzo ciekawa i nowatorska forma połączenia tych dwóch rodzajów sztuki. Jarzyna gra w tej realizacji bardzo umiejętnie możliwościami techniki video. Z rozmysłem wykorzystuje telewizyjne tricki i efekty specjalne: rysowanie przez bohaterów elementów świata, które – niczym w popularnej dziecięcej animacji “Zaczarowany ołówek”, stają się rzeczywiste albo zastosowanie nietypowych animacji do budowania tła poszczególnych scen.

Przemysław Gulda
Gazeta Wyborcza